احمد قدیری

احمد قدیری

پرودگارم! توفیق ده جز برای تو ننویسم و جز تو ملاک و معیاری بر ارزش گذاری نگاشته هایم نداشته باشم

طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

اگر امام گروگان های سفارت آمریکا را گرو نمی گرفت و بوسیله ی آن کارتر صلح و سازش را از دور دوم ریاست جمهوری آمریکا کنار نمی زد، اکنون نام و نشانی از جمهوری اسلامی ایران و شاید کشور ایران نمی ماند. امام عزیز با تبیین آرمان فلسطین و عدم به رسمیت شناختن اسرائیل و اعلام آرمان نابودی اسرائیل خاری را در چشم و گلوی اسرائیل گذاشت که برکات بسیار برای ما نیز داشت، بخوانید:

1- رؤیای نیل تا فرات به کابوس نواره ی غزه بدل شده است و اسرائیل در باریکه ای محصور گشته. 

2- به واسطه مظلومیت فلسطین و جنایات صورت گرفته در آن با عاملیت اسرائیل و حمایت همیشگی آمریکا، منطق فشار های حقوق بشری بر ایران رنگ باخته و به واسطه ی جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت توسط اسرائیل و حمایت بی دریغ اروپا و آمریکا از آن، توپ در زمین دشمن انداخته شده است.

3- با کاهش و فرسایش قدرت نظامی و سیاسی اسرائیل، تهدید بلقوه این رژیم نسبت به ایران کمرنگ شده است.

4- با طفره ی حکام عرب از حمایت از فلسطین، رژیم های معاند عربی در برابر افکار عمومی جهان اسلام محکوم و منفور شده است.

5- تقبل و تحمل هزینه های دفاع از فلسطین، به برادران اهل سنت ایران و جهان ثابت کرده ایران اسلامی در حمایت از برادران مسلمان خود چه شیعه باشد و چه سنی تفاوتی قائل نیست و این موضوع علاوه بر اینکه موجب محبوبیت و اقتدار معنوی ایران در جهان اسلام گشته، بر امنیت ملی ایران نیز از بعد کاهش احتملات تجزیه افزوده است.

6- موشک های حماس و جهاد، در کنار حزب الله و سوریه، همواره در محاسبات راهبردی آمریکا و اسرائیل در حمله به ایران ایفای نقش کرده است.

7- اصالت دادن به دشمنی یهود با مسلمانان، علاوه بر اینکه موجبات وحدت مسلمین را فراهم کرده، تا حدودی فلش کینه ی اعراب با ایران و جماعت سنی با شیعه را کمرنگ کرده است. و الا پر واضح است که جمهوری اسلامی ایران و حتی کشور ایران تاب و توان مقابله با ائتلاف عبری، عربی، غربی را نمی داشت...

یادآوری این نکات از این حیث حائز اهمیت است که حتی اگر به فرض محال حماس و فراتر از آن تک تک فلسطینی ها را ناصبی و داعشی بدانیم و از بعد ایدئولوژیک برای ائتلاف توجیه نداشته باشیم، از بعد امنیت ملی ادله ای بسیار قوی برای در دستور کار و حتی اولویت قرار دادن حمایت مادی و معنوی از فلسطین داریم. بماند که از بعد انسانی نیز در هر حال جنایت علیه کودکان، محکوم و مقابله با آن پسندیده است. 

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">